Pożegnanie Lata 2017 z PKK 12 październik -15 październik 2017.

Członkowie PKK, którzy chcą wystartować, proszę zgłaszać się pod postem na FB w komentarzu lub kontakt tel z zezwolenia.
UWAGA! wpisowe 100zł/osoba - płatne przed zawodami.


Plan imprezy
- 12.10.2017 czwartek
              10.00-10.30 zbiórka 
              10.30 losowanie stanowisk
              11.00 nęcenie, stawianie markerów, rozbijanie namiotów, początek łowienia
- 13.10.2017 piątek, trwają zawody
- 14.10.2017 sobota, trwają zawody
- 15.10.2017 Niedziela
              11.00 Zakończenie, podsumowanie, rozdanie nagród

 

Regulamin Zawodów

1. Zawody odbywają się na żywej rybie, obowiązuje zasada NO KILL- Złów i wypuść!
2. Podczas zawodów można sondować, wywozić za pomocą pontonów lub łódek zdalnie sterowanych, wyrzucać, nęcić i holować rybę ze środków pływających.. Od godziny 15.00 pierwszego dnia zawodów nęcenie,/wywożenie zestawów pontonem/łódką jest możliwe w ustalonych przed startem godzinach (np. rannych 8-10 lub południowych 13-15) oraz każdorazowo po holu ryby /punkt ustalony ze względu na ograniczoną wielkość łowiska/. Godziny nęcenia będą ustalone tuż przed zawodami.
3. W przypadku używania środka pływającego, zawodnicy zobowiązani są do zachowania ostrożności i używania kapoków asekuracyjnych. 
4. Do klasyfikacji generalnej zaliczamy karpie i amury od wagi 3 kg.
5. Zawody rozstrzyga suma największych złowionych ryb przez poszczególne zespoły. W razie takiej samej wagi ilości ryb, o zwycięstwie zadecyduje największa wagowo ryba złowiona przez dany zespół. Ewentualnie następne ryby.
6. Największą rybą zawodów jest ryba, która najwięcej waży, w przypadku dwóch lub więcej ryb z taką samą wagą wygrywa ta, która złowiona została pierwsza.
7. Zawodnicy z drużyny sami wyrzucają/wywożą zestawy, holują rybę i podbierają,
8. Rybę należy tak holować, aby nie miała styczności z żyłkami zestawów sąsiadów, w innym razie może zostać nie zaliczona. Każdy zawodnik, którego zestaw zostanie splątany przez rybę holowaną przez sąsiedni zespół, może ten fakt zgłosić sędziemu, ale nie musi ,
9. Do czasu zgłoszenia ryba musi być przechowywana w worku karpiowym, 1 ryba - 1 worek. Odhaczanie odbywa się na macie karpiowej, zalecamy używanie środków do odkażania ran.
10. Dozwolone jest łowienie zestawami karpiowymi, metodą włosową. Każda drużyna łowi maksymalnie na sześć wędek, zestaw może być wyposażony tylko w jeden hak. Zakaz używania drgającej szczytówki i metody spławikowej, 
11. Zakaz używania wszelkich przynęt zwierzęcych , zarówno do nęcenia jak i używana jako przynęty
12. Dozwolone jest korzystanie maksimum z 4 markerów do oznaczenia łowiska,
13. Ryby należy zgłaszać sędziemu. Do czasu przybycia na stanowisko, ryba powinna być przechowywana w worku karpiowym. Sędzia waży wszystkie ryby jedną wagą i w ten sam sposób. 
14. Na stanowisku powinien przebywać co najmniej jeden zawodnik, w przypadku opuszczenia stanowiska, należy zestawy wyciągnąć z wody
15. Sędzią na zawodach zostanie wyznaczony przez organizatora tuż przed zawodami. Będzie to tradycyjnie już organizator lub też osoba startująca wyznaczona, posiadająca zaufanie ogółu.
16. Sędzia lub organizator zawodów może wykluczyć zawodnika /czerwona kartka/ lub dać ostrzeżenie /żółta kartka/, za niekoleżeńskie zachowanie lub łamanie regulaminu. Dwie żółte kartki automatycznie powodują nadanie czerwonej i wykluczenie z zawodów, bez możliwości dochodzenia zwrotu kosztów przez zawodnika czy zespół. 
17. Zawody odbywają się w koleżeńskiej atmosferze i polubownie będą rozstrzygane wszelkie spory. Decyzja sędziego jest decyzją ostateczną i nie ma możliwości odwołania się od niej.
18. Organizator przed zawodami lub w trakcie może zmienić regulamin ze względów porządkowych, oraz skrócić zawody ze względu na nieprzewidziane sytuacje.
19. Zebrane wpisowe w całości przeznaczone jest na nagrody i nie może być źródłem jakiegokolwiek dochodu.

 

 

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież